Par DIJA

SIA ‘’DIJA’’ kopā ar vadītāju Inu Rulli aktīvi darbojas jau no 1992. gada vasaras. Pirmsākumos nosaukums radies no četru dibinātāju vārdu pirmajiem burtiem: D – Daiga, I – Ina, J- Jānis, A – Andris. Tomēr tie izlēma doties katrs savu ceļu un Ina Rulle ieņēma direktores amatu. Tika pamanīti pamesti, putekļiem klāti un baložu apdzīvoti bēniņi A.Čaka ielā 40. Tie kļuva par sākuma punktu un piestātni DIJA attīstībai. Ina Rulle loloja to kā savu trešo bērnu, kas pamazām attīstījās līdzās viņas ģimenei. Reiz Ina par Čaka ielas biroju, kur atrodas DIJA, teikusi: „Es nezinu, vai šeit ir kāds gariņš vai nav, bet te jūtos ārkārtīgi labi, pat nevaru izskaidrot – kāpēc. Es šeit jūtos vienkārši.” Šī vienkāršības un mājīguma sajūta arī veicinājusi DIJA panākumus.

Sākotnēji DIJA tika veidots kā starpnieks starp darba devēju un ņēmēju, veicot darbā iekārtošanas pakalpojumus. Gadu gaitā, saskaroties ar darba tirgus tendencēm un klientu vajadzībām, uz esošās firmas bāzes tika izveidots Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēts mācību centrs, kas ne tikai palīdz atrast darbu, bet arī sniedz iespējas apgūt nepieciešamās zināšanas.

Jaunizveidotais mācību centrs un darbā iekārtošanas birojs paralēli strādāja līdz 2010. gadam. Šo gadu laikā darbā Latvijā un ārzemēs iekārtoti  vairāki tūkstoši cilvēku. Nosaukums arī ieguvis pilnīgi citu nozīmi: “DIJA – Darbs Ir Jums Atrodams.’’

Šodien SIA „DIJA” Mācību centrs piedāvā apgūt plašu profesionālās tālākizglītības, pilnveides un neformālās izglītības programmu klāstu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī apmeklēt dažādus seminārus. Mācību centra piedāvāto pakalpojumu kvalitātes rādītājs ir klienti, kas pie mums atgriežas, lai turpinātu izglītoties, kā arī iesaka mūs citiem interesentiem. Mainoties uzņēmuma galvenajam mērķim, mainās arī nosaukuma atšifrējums: “DIJA – Dažādas Iespējas Jūsu Attīstībai”.

Izglītības iestādes misija:

nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošu kvalitatīvu pieaugušo izglītību, sekmējot to konkurētspēju darba tirgū. 

Izglītības iestādes vīzija par izglītojamo:

mūsdienīga, ar individuālu pieeju izglītības iestāde, kas nodrošinātu izglītojamajiem iespēju kvalitatīvi apgūt pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālas pilnveides un neformālās izglītības programmas augstā līmenī, veicinot spēju pielāgoties pastāvīgi mainīgajiem konkurences apstākļiem darba tirgū.

30 gadu pieredze, palīdzot sasniegt mērķus

SIA ‘’DIJA’’ aktīvi darbojas jau vairāk kā 30 gadus. Saskaroties ar darba tirgus tendencēm, tika izveidots Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēts mācību centrs, kas ne tikai palīdz atrast darbu, bet arī sniedz iespēju apgūt nepieciešamās zināšanas.
DIJA ir ģimenes uzņēmums – to 1992. gadā izveidoja Ina Rulle, bet 2019. gada vadītājas amatu ieņēma viņas meita, Inita Stivriņa. Mācību centra komanda lepojas ar ikvienu, kas apguvis kādu no apmācību programmām. Nodrošinot individuālu pieeju ikvienam, tiek nodrošināts augstvērtīgs un rezultatīvs mācību process. Izglītojamie, kas atgriežas, ir DIJA lielākā vērtība un labākais novērtējums.

Inita Stivriņa un Ina Rulle

“DIJA” vadītāja un dibinātāja

DIJA vadītāja Inita Stivriņa stāsta, kā kļuvusi par mācību centra vadītāju:

“Joprojām atceros, kad es vēl biju maza meitene, kopā gājām uz putekļainajiem bēniņiem trenkāt baložus. Esmu uzaugusi līdz ar mācību centra DIJA izaugsmi. Jau no 2000. gada sāku strādāt DIJA par pārdevēju un kases aparātu lietošanas apmācību skolotāju; paralēli tam iepazinu darbu izglītības nozarē. Pati esmu piedzīvojusi DIJA darbā iekārtošanas biroja priekšrocības, strādājot Skotijā, kur apguvu viesnīcu servisu un iemācījos angļu valodu. Man ir divi maģistra grādi uzņēmējdarbībā un datorzinātnēs, kā arī pedagoģiskā izglītība. 5 gadus strādāju starptautiskā uzņēmumā par ofisa un personāldaļas vadītāju un paralēli tam vadīju DIJĀ kases aparāta lietošanas apmācības.

blank
Inita Stivriņa
"DIJA" vadītāja

No 2010. gada strādāju par direktores vietnieci, dzīvojot līdzi DIJAS ikdienai un risinot ar to saistītos jautājumus. 2019. gadā, kad atgriezos pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma, ieņēmu direktores amatu, un mana mamma, Ina Rulle, devās pelnītā atpūtā. Tomēr viņa vienmēr ir līdzās, lai sniegtu savu gudro padomu.

Mana virzība ir kvalitātes rādītājs un interesantu, interaktīvu nodarbību veidošana. Mans moto: “Izaugsme sākas tad, kad Tu izkāp no savas komforta zonas”.

Mūsu sadarbību projektu pieredze

Vairāku gadu garumā DIJA ir realizējusi vairākus projektus sadarbībā ar daudzām institūcijām: